close

Welcome to ViralTV! Freedom of content, free of Corporate Greed or Censorship.

watermark logo

Up next

روایتی از پارسیان در بمبئی: کشف زندگی و تاریخ یک جامعه ایرانی در قلب 🇮🇳 Tour of India and Parsi land

7 Views· 06/01/24
kaveh
kaveh
1 Subscribers
1

درود به همه! امروز می‌خوام تجربه شگفت‌انگیزم رو در محله پارسیان بمبئی با شما به اشتراک بذارم. این محله یکی از تاریخی‌ترین و فرهنگی‌ترین مناطق شهر بمبئی هست که پارسیان، یکی از اقلیت‌های مذهبی و قومی ایران، در اونجا زندگی می‌کنن.

پارسیان، ایرانیان اصیلی هستن که در قرن هفتم میلادی به دنبال حمله عرب‌های مسلمان به ایران، از جنوب ایران به ایالت گجرات هند مهاجرت کردن و از اونجا به مرور به بمبئی اومدن. این گروه موفق به حفظ فرهنگ، زبان و آداب و رسوم خودشون شدن و نقش مهمی در توسعه اقتصاد هند ایفا کردن.

در این محله، می‌تونید بناهای تاریخی، معابد زرتشتی و خانه‌های سنتی پارسیان رو ببینید. من با پارسیان زیادی صحبت کردم و اطلاعات زیادی در مورد تاریخچه و فرهنگشون به دست آوردم.


رستوران پارسی و زرشک پلوی پارسی:
یکی از بهترین تجربیات من در این محله، بازدید از یک رستوران پارسی بود. مدیر رستوران که اصالتاً از یزد بود و زبان فارسی رو به خوبی صحبت می‌کرد، با مهربانی به من خوش‌آمد گفت و منو با غذاهای خوشمزه پارسی آشنا کرد. من زرشک پلو با مرغ رو امتحان کردم که طعمی بی‌نظیر داشت .


فراموش نکنید که کانال من رو سابسکرایب کنید و این ویدئو رو لایک کنید تا ویدئوهای بیشتری از تجربه‌های من ببینید. تا ویدئوی بعدی، بدرود!


راه های ارتباطی
تلگرام : HAMED EXPLAINS
اینستاگرام: HAMEDENTO

#پارسیان #جامعه_پارسیان #پارسیان_بمبئی #فرهنگ_پارسی #زرتشتیان #غذای_پارسی #آشپزی_ایرانی #آتشکده_زرتشتیان #تاریخ_پارسیان #سفر_به_بمبئی #رستوران_پارسی #میراث_ایرانی #سنت‌های_پارسی #زرتشتیان_هند #دین_زرتشتی #میراث_پارسی #غذاهای_ایرانی #جامعه_زرتشتیان

Song: Evan King - Guardians
License: Creative Commons (CC BY 3.0) https://creativecommons.org/licenses/by/3.0
https://youtube.com/user/EvanKingAudio
Music powered by BreakingCopyright: https://breakingcopyright.com

Show more

 0 Comments sort   Sort By


Up next